Ілюзії вальсу

Автор сценічної версії Людмила Скрипка

Мелодрама

Тривалість – 1 год. 40 хв.

Історія про трьох різних дівчат зі своїми абсолютно різними прагненнями та уявленнями про життя. У кожної з них є своя мрія. Одна мріє стати художницею, інша – великою піаністкою, а третя хоче звичайного жіночого щастя – вийти заміж і народити дітей.

На шляху до втілення мрій, у однієї з дівчат (піаністки) виникають ситуації, які заважають її здійсненню, і, зрештою, призводять до трагедії…

Глядачі вперше побачать сценічне поєднання творів Ольги Кобилянської: «Меланхолійного вальсу» та «За ситуаціями», у яких можна прочитати долю самої письменниці.

«Прочили-сте «Valse melancolique» і знаєте історію мого життя. Се моя історія. Більше не кажу нічого. Тепер мені так часто zu Mute [на душі], що я хтіла тріснути, як та струна, але знаю, що не трісну».

З листа Ольги Кобилянської до Осипа Маковея від 17 лютого 1898 року

«За ситуаціями» я написала під вражінням гри одної великої драматичної акторки, котра тепер виступає, коли ще жиє, лише в кіно, а то Асти Нільсен. Праця мала бути їй присвячена. […] В тій праці стільки гарних, безсловесних, мною пережитих хвилин! У ту новелу вложила я послідні лілії своєї душі і молодих іще почувань. Характер героїні, трохи несамовитий і, як німці кажуть, «bizarr» [химерний] – я окреслила його до такого ступеня, до якого мусив би був розвинутися. Писала я ту новелу з такою силою чуття, що, викінчуючи її, я цілий вечір плакала».

З автобіографії «Про себе саму» у листах до професора Степана Смаль-Стоцького, 1921 р.

Режисер і автор сценічної версії – народна артистка України Людмила Скрипка.

Дійові особи та виконавці:

Софія – Оксана Коновей
Софія – Марина Тимку
Ганна – Валентина Головко
Марта – Крістіна Зборлюкова
Йоганес – Григорій Руденко-Краєвський
Катерина – Ольга Кільчицька-Дудка
Катерина – Марія Романова