У своєму творчому доробку Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської має заснований у 2003 році фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини». Він був створений з ініціативи театру і має на меті популяризацію театрального мистецтва в Чернівцях. Засновниками фестивалю є Міністерство культури і туризму України,
Львівське регіональне відділення Національної спілки театральних діячів України, Чернівецька обласна державна адміністрація, Управління культури і туризму Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської. Регіональний фестиваль комедії „Золоті оплески
Буковини” проводиться щорічно у жовтні – листопаді. За роки існування фестивалю у ньому взяли участь численні театральні колективи зі Львова, Рівного, Тернополя, Чернігова, Івано-Франківська, Вінниці, Луцька, Києва, Мінська, Ясс та інших міст.
1. Загальні Положення Фестивалю
1.1. Регіональний фестиваль комедії “Золоті оплески Буковини” у місті Чернівці (надалі Фестиваль) засновується управлінням культури Чернівецької обласної державної адміністрації відповідно до Типового положення про управління
культури обласної, Севастопольської міської державної адміністрації, головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.01 р. № 529.
1.2. Фестиваль проводиться на базі Чернівецького обласного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської.
2. Мета Фестивалю
2.1. Пропаганда театрального мистецтва, зокрема найоптимістичнішого драматургічного жанру – комедії, із залученням до участі у фестивалі кращих професійних театрів Західного та інших регіонів України.
2.2. Створення позитивного іміджу Чернівецького обласного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської в Україні.
2.3. Ствердження прогресивних тенденцій у розвитку українського національного
театрального мистецтва і формування оптимістичного світогляду і патріотизму громадян держави Україна.
2.4. Культурне і естетичне виховання громадян України на найкращих здобутках українського театрального мистецтва, а також інших національних культур.
2.5. Обмін досвідом роботи: творчих працівників театрів, артистів, директорів, художніх керівників, режисерів, сценографів, обговорення і вирішення проблем розвитку національного театрального
мистецтва та їх взаємозбагачення під час творчих зустрічей і проведення прес-конференцій за участю представників державних, культурно-мистецьких організацій і установ та засобів масової інформації.
2.6. Розширення співпраці з театрами Західного та інших регіонів України.
2.7. Визначення кращих здобутків творчих колективів театрів.
3. Символіка Фестивалю
3.1. Основним символом Фестивалю є зображення архітектурного ансамблю Чернівецького театру та гербу Буковини.
3.2. Товарний знак Фестивалю (емблема) включає в себе зображення символу Фестивалю і напису – „Золоті оплески Буковини”.
3.3. Фестиваль має власні музичні позивні – «Черемшина», музика – В. Михайлика, слова – М.Юрійчука.
4. Умови Проведення Фестивалю
4.1. Фестиваль проводиться щорічно у жовтні – листопаді і присвячується відкриттю театрального сезону.
4.2. До участі у Фестивалі запрошуються : професійні театральні колективи Західного таф
інших регіонів України, а також можуть запрошуватися, як гості, театри, з якими обласним українським музично-драматичним театром ім. О. Кобилянської укладені угоди про співпрацю (театр м. Фюрт – Німеччина, театр м. Ясси – Румунія), інші
театри Європи, театральні критики, відомі режисери та актори.
4.3 Театри-учасники готують на Фестиваль виставу тривалістю до 3-х годин.
5. Організація і Проведення
5.1. Для організації та проведення Фестивалю створюється організаційний комітет (надалі – оргкомітет) та журі, склад яких затверджуються управлінням культури обласної державної адміністрації і які діють відповідно до Положення про Регіональний фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини».
5.2. Оргкомітет утворюється з 7-ми осіб і діє у складі голови, співголови, директора, бухгалтера, секретаря та членів оргкомітету.
5.3. Організаційний комітет проводить засідання й визначає термін та місце проведення Фестивалю (Фестиваль проводиться один раз на рік у жовтні – листопаді і присвячується відкриттю театрального сезону), розподіляє обов’язки між членами комітету, створює пакет необхідних документів для реєстрації та роботи заходу.
5.4. Організаційний комітет вирішує: Організаційні питання (план проведення Фестивалю, запрошення, проживання та харчування гостей і учасників, реклама заходу через засоби масової інформації, презентація фестивалю, організація глядача, організація інших заходів);
5.5 Журі є робочим органом оргкомітету, завданням якого є перегляд та оцінювання конкурсних вистав.
5.6 Журі утворюється із 7-ми осіб.
5.7 Засідання журі є правомірним , якщо на засіданні присутні 2/3 від його загального складу. В разі відсутності голови журі, головуючим на засіданні може бути заступник голови журі. Рішення журі приймається на підставі відкритого голосування простою більшістю голосів. На засіданні комісії ведеться протокол, в якому фіксується хід засідання, обговорення та результати голосування. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.
5.8 Журі самостійно визначає порядок своєї роботи. Журі Фестивалю визначає переможців серед учасників Фестивалю і нагороджує їх почесними грамотами, дипломами, цінними подарунками за такими номінаціями:
– за творче освоєння національних традицій і високий рівень художнього втілення класичного драматургічного твору у виставі;
– за кращу виставу;
– за кращий режисерський задум та втілення;
– за кращу сценографію вистави;
– за краще музичне вирішення вистави;
– за краще пластичне вирішення вистави;
– за краще виконання партії у музичній виставі;
– за кращий акторський ансамбль;
– за кращу головну жіночу роль;
– за кращу головну чоловічу роль;
– за кращу жіночу роль другого плану;
– за кращу чоловічу роль другого плану;
– за кращого глядача фестивалю;
– за високий рівень організації фестивалю.
5.9 Журі має право не нагороджувати за всіма встановленими номінаціями, або ділити їх між конкурсантами відповідно до рівня виконавської майстерності, у межах коштів передбачених кошторисом доходів і витрат.
5.10. Журі та оргкомітет мають право присуджувати спеціальні, спонсорські, заохочувальні призи, у межах коштів, передбачених кошторисом доходів і витрат.
5.11. На Фестиваль театри-учасники готують одну виставу тривалістю до 3-х годин.
6. Фінансове Забезпечення
6.1. Фінансування Фестивалю можливе за рахунок коштів центральних та місцевих органів виконавчої влади і самоврядування, передбачених їм у державних і місцевих бюджетах на відповідний рік.
6.2. Фінансове забезпечення обговорюється на засіданні організаційного комітету з участю директора та головного бухгалтера театру.
6.3. Для забезпечення підготовки та проведення Фестивалю можуть залучатися благодійні внески та інші надходження, передбачені чинним законодавством України.
6.4. Всі кошти надходять на спеціальний рахунок у банку обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. Для забезпечення проведення Фестивалю та фінансового контролю за використанням коштів обласним українським музично-драматичним театром ім. О. Кобилянської складається кошторис доходів і витрат, який затверджується директором обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської та погоджується начальником управління культури обласної державної адміністрації.
6.5. Витрати Фестивалю розглядаються на засіданні оргкомітету та узгоджуються відповідно до плану заходів проведення Фестивалю.
6.6. Призовий фонд Фестивалю створюється за рахунок вилучених коштів від продажу квитків.
6.7. По завершенню Фестивалю бухгалтерія обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської складає виконавчий кошторис на фактично витрачені кошти.
7. Нагородження
7.1 Журі Фестивалю визначає переможців серед учасників Фестивалю і нагороджує їх почесними грамотами, дипломами, цінними подарунками за такими номінаціями : за творче освоєння національних традицій і високий рівень художнього втілення класичного драматургічного твору у виставі; за кращу виставу; за кращий режисерський задум та втілення; за кращу сценографію вистави; за краще музичне вирішення вистави; за краще пластичне вирішення
вистави; за краще виконання партії у музичній виставі; за кращий акторський ансамбль; за кращу головну жіночу роль; за кращу головну чоловічу роль; за кращу жіночу роль другого плану; за кращу чоловічу роль другого плану; за кращого глядача фестивалю;
7.2 Журі має право не нагороджувати за всіма встановленими номінаціями, або ділити їх між конкурсантами відповідно до рівня виконавської
майстерності, у межах коштів передбачених кошторисом доходів і витрат.
7.3 Журі та оргкомітет мають право присуджувати спеціальні, спонсорські, заохочувальні призи, у межах коштів, передбачених кошторисом доходів і витрат.