Чернівецький академічний обласний
український музично-драматичний театр
імені Ольги Кобилянської

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської

Богдан Братко

photo
Заслужений артист України

Братко Богдан Мартинович.

Народився 1-го листопада 1941-го року у с.Пониква, Бродівського району, Львівської області.

1969-го року закінчив Київський інститут театрального мистецтва імені І.К.Карпенка-Карого.

У театрі працює від 1-го серпня 1969-го року.

2000-го року став лауреатом обласної літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича.

2017-го року став лауреатом обласної літературно-мистецької премії імені Сіді Таль.

2008-го року удостоєний почесного звання «Заслужений артист України».


Зiгранi ролі у кіно:

Циган
«Час збирати каміння» студія «Укртелефільм» 1996 р.
«Один – в полі воїн», 2003 р.
Бригадир лісорубів
«Рудіший Рудого» студія «Укртелефільм» 2008 р.

Зіграні ролі у театрі:

Іларій
«Марічка» М. Андрієвич
Олександр Дмитрович
“Суд матері” І. Рачади
Роман, Сват
«Циганка Аза» М. Старицького
Антон
«Чарівна квіточка» І. Карнаухової, Л. Браусевича
Солдат, Сват, Никифір
«Дністрові кручі» О. Ананьєва
Салтанчук
«Полум’яні серця» С. Снігура
Дмитрик
«Ой не ходи, Грицю» М. Старицького
Король
«Цілюще яблучко» Я. Жовінського
Михайло
«З легким паром» Е. Брагінського, Е. Рязанова
Моряк
«Інтервенція» Л. Славіна
Шемчик
«Алмазне жорно» І. Кочерги
Сганарель
«Камінний господар» Лесі Українки
Володька
«Трибунал» А. Макайонка
Порох, Пепе
«Вестсайдська історія» А. Лорентса
Стецько, Кандзюба
«Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка
Іван
«Пам’ять серця» О. Корнійчука
Петро
«Королева тюльпанів» Ю. Мокрієва
Толя
«Борги наші» Е. Володарського
Петро
«Сади цвітуть» В. Маса, М. Куличенка
Купець
«Ханума» А. Цагарелі
Жаров
«Вчора в Касаткіні» А. Зака, І. Кузнецова
Чорнило
«Пан Мандатор» С. Воробкевича
Батько
«У неділю рано зілля копала» В. Василька за О. Кобилянською
Михайло Михайлович
«Діти Арбату» А. Рибакова
Батько
«Сад без землі» («Сестри») Л. Розумовської
Саїд
«Професор Буйко» Я. Баша
Мацапура
«Українські вечорниці» М. Кропивницького, С. Васильченка
Нервовий
«Мати Ісуса» О. Володіна
Блохін
«Дні нашого життя» Л. Андрєєва
Писар
«Вірне кохання і пан Мандатор» С. Воробкевича
Малюк
«Бременські музиканти» В. Шульжика
Шельменко, Шпак
«Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка
Батько
«Хто сміється – тому не минеться» М. Кропивницького
Гурфінкель
«Смерть Занда» Ю. Олеші
Савка Щербина
«Як наші діди парубкували» В. Канівця
Солдат
«Казка про брехунів і 4-х сміливців» Ю. Проданова, Б. Брєєва
Москаль
“Ой, радуйся, земле” (“Український народний вертеп”)
Лікар
«Лови на ловців» С. Яричевського
Омелько
«Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого
Бухарець
«Турецька голуба шаль» А. Горіна, Е. Яворського
Рибник Іост
«Тіль» Г. Горіна
Король
«Кіт у чоботях» С. Прокоф’єва, Г. Сапгір за Ш. Перро
Піццікатто
«Синдром молодої дружини» О. Гончарова
Тевье
«Поминальна молитва» Г. Горіна
Хорхе
«Терпкий аромат романтичної ночі» А. Касони
Чінча
«Пригоди хороброго Чінчі» Г. Нахуцрішвілі
Клебер Карльє
“Шерше ла фам” К. Маньє
Несміливий
«Нелегалка» А. Крима
Аурелій
«Маска» А. Баранги
Іван Миколайович
«Не проспати роси» В. Фольварочного
Чиж
«Розгром» О. Фадєєва
Бібо
«Андро і Сандро» Г. Хугаєва
Звіздар
«Принцеса і городник» В. Кшемінського
Хирін
«Дами і добродії» за оповіданням А. Чехова «Ювілей»
Федір Федорович
«Фіктивний шлюб» А. Крима
Рижков
«Здрастуйте, наші татусі!» О. Отколенка
Ашот
«Вальчин міст» Г. Шабашкевича
Дід Савелій
«Солдатська вдова» М. Анкілова
Жук
«Мамина доля» О. Карпенка
Аморозо
«Філумена Мортурано» Ед. де Філіппо
Метридан, Бакаляр, Купець
«Декамерон» за Дж. Боккаччо
Даммерль
«Рятуйте, мене женять» К. Крьоца
Дяк
«Різдвяна ніч» О. Мосійчука за М. Гоголем
Кайдаш
«Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького
Дуркало
«Запечатаний двірник» Ю. Федьковича
Вітряк
«Санітарний день» О. Коломійця
Гайдаренко
«Дівчата нашої країни» І. Микитенка
Фіян
«Сльози Божої матері» О. Мосійчука за романом У. Самчука
Степан
«Одруження» М. Гоголя
Жук
«На людному місці» О. Островського
Батько
«Десять снопів вітру» Г. Канарської
Дід Танасій
«Солодка Даруся» Л. Скрипки за М. Матіос
Сенатор
«Інцидент» за п’єсою Луїджі Лунарі
Дід Іван
«Туга за майбутнім» Л. Скрипки за поезією В. Китайгородської
Старий
«Лавина» Т. Джунджеонглу
Пантелеймон
«Срібний павук» Неди Нежданої за мотивами однойменного роману В. Кожелянка
Ханс Джозеф
«Слуги і сніг» А. Мердок
Герман
«Тустеп і різний мотлох» Р. Байєра
Отець Захарій
«Юліан Цезаревич» («Апостол черні») за О. Кобилянською
Степан
«Павлинка» Я. Купали
Мальволіо, ключник Олівії
«Дванадцята ніч, або Як собі хочете» В. Шекспіра