Чернівецький академічний обласний
український музично-драматичний театр
імені Ольги Кобилянської

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської

Тамара Артеменко-Кільчицька

photo
Народна артистка України

Артеменко-Кільчицька Тамара Дмитрівна.

Народилася 27 червня 1950-го року у м. Чернівці.

У театрі працює від жовтня1965-го року.

1973-го року закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого.

Від 1973-го до 1975-го року працювала актрисою у Дніпропетровському українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.

1975-го року повернулася у Чернівецький театр.

1981-го року удостоєна почесного звання «Заслужений артист України».

2008-го року стала лауреатом обласної літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича.

2015-го року стала лауреатом обласної мистецької премії імені Сіді Таль.

2011-го року удостоєна почесного звання «Народний артист України».

2018-го року стала лауреатом обласної премії імені Марії Заньковецької (м. Ніжин).


Зіграні ролі:

Зворикіна
«Чи винна Галина Демидова?» З. Аграненка
Марина
«Життя і злочин Антона Шелестова» Г. Мединського, В. Токарєва
Беатріса
«Коханням не жартують» П. Кальдерона
Златка
«Мандрівні зорі» М. Лоєв за Шолом-Алейхемом
Галина
«Чотири хрести на сонці» А. Днлендика
Любов Шатрова
«Червоні маки» М. Біляєв, К. Артеменко за романом В. Бабляка
Наталка Логвинчук
«Далекі вікна» В. Собка
Єва Браун
«Коли мертві оживають» І. Рачади
Люба
«Голосіївський ліс» В. Собка
Оксана
«Чаклунка синіх гір» В. Сичевського
Ася
«Голубі олені» О. Коломійця
Клава
«Вчора в Касаткіні» А. Зака, І. Кузнєцова
Снігова королева, Бабуся
«Снігова королева» Є Шварца
Галина Губаха
«Третя патетична» М. Погодіна
Ізабелла Дрозд
«Амністія» М. Матуковського
Санда
«Вовчиха» О. Ананьєва
Варка
«Безталанна» І. К. Карпенка-Карого
Мортиріо
«Дім Бернарди Альби» Ф. Г. Лорки
Ловійса
«Молода господиня Ніскавуорі» Х. Вуолійоки
Ліда
«Дикий Ангел» О. Коломійця
Рахіра, Стара вдовиця
«Земля» В. Василька за однойменною повістю О. Кобилянської
Валька
«Вальчин міст» Г. Шабашкевича
Маша
«Дівчата з нашої країни» І. Микитенка
Агафія Тихонівна
«Одруження» М. Гоголя
Вівіан
«Будьте здорові!» П. Шено
Ева
«Фіктивний шлюб» А. Крима
Хима
«Запечатаний двірник»
Покритка
«Гнат Приблуда» С. Воробкевича
Безвідповідальна
«Руда кобила з дзвіночком» І. Друце
Секлета Семенівна
«Блаженний острів» («Отак загинув Гуска») М. Куліша
Двойра
«Биндюжник і король» І. Бабеля
Перша Зміївна
«Котигорошко» А. Шияна
Лина Мазайло
«Мина Мазайло» М. Куліша
Проня Прокопівна
«За двома зайцями» М. Старицького
Олена Іванівна Попова
«Дами і добродії» за оповіданнями А. Чехова
Фена Степанівна
«Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка
Мати Валентини
«Валентин і Валентина» М. Рощина
Бабуся
«Солом’яний бичок» Н. Шейко-Медведєвої
Секретарка
«Смерть Занда» Ю. Олеші
Негритянка
«Трамвай «Жадання»» Т. Уільямса
Жаба
«Дюймовочка» С. Майданська за Г.Х.Андерсеном
Місіс Прізм
«Заміж тільки за Ернеста» О. Уайльда
Олена
«Продам чоловіка» М. Задорнова
Пракседа
«Лови на ловців» С. Яричевського
Бабуся
«Порося, яке співає» С. Козлова
Палажка, дружина Борулі
«Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого
Лисиця
«Золоте курча» В. Орлова
Голда
«Поминальна молитва» Г. Горіна за Шолом-Алейхемом
Панасиха
«Різдвяна ніч» О. Мосійчука за М. Гоголем
Марія Кайдашиха
«Кайдашева сім’я» В. Фащука за І. Нечуєм-Левицьким
Мати Гриця
«У неділю рано зілля копала» за О. Кобилянською
Марго
«Пограймося в літа молодії» Л. Разумовської
Мати Юліана
«Апостол черні» Н. Нежданої за романом О. Кобилянської
Мадам Карльє
«Шерше ла фам» К. Маньє
Куно
«Один, два, три…» Ф. Мольнара
Мати Маріса
«Барбара» П. Путниня
Суфлер Доріна
«Маска» А. Баранги
Марія
«Солодка Даруся» Л. Скрипка за М. Матіос
Фреккен Бок
«Карлсон, який живе на даху» за А. Ліндгрен
Танька-Кацапка
«Туга за майбутнім» Л. Скрипка за поезією В. Китайгородської
Місіс Крістін Мільман
«Тустеп і різний "мотлох"» Р. Байєра
Мати Уріеля, Мати Рози
«Мандрівні зорі, або Життя - Театр» В. Воробйов за Шолом-Алейхемом та К. Гуцковим
Мадмуазель Дюмюр
«Шалене суботнє надвечір’я» М. Мітуа
Молочниця
«Срібний павук» Н. Нежданої за мотивами однойменного роману В. Кожелянка
Графиня Орілецька
«Юліан Цезаревич» («Апостол черні») за О.Кобилянською
Наглядачка у таборі
«Лицар слова» Л. Скрипка за творами М. Івасюка
Юстина
«… ВІР АБО НЕ ВІР» за мотивами оповідання М. Матіос