Чернівецький академічний обласний
український музично-драматичний театр
імені Ольги Кобилянської

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської

Марчак Юрій Михайлович

photo
Директор театру, заслужений працівник культури України

Заслужений працівник культури України. Актор, педагог. Директор театру, директор фестивалю комедії «Золоті оплески «Буковини», Театральної студії для дітей та молоді. Народився у с. Топорівці Новоселицького району, Чернівецької області.

Юрій Марчак розпочав свою акторську діяльність у Чернівецькому обласному українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської з 1988 року, одразу після закінчення Київського інституту театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (театральний педагог – нар. арт. України Ада Роговцева). Уже своєю першою роботою в театрі – Назар (“Назар Стодоля” Т. Шевченка) він заявив про себе, як про здібного та обдарованого актора з виразними сценічними даними.

За 20 років творчої діяльності створив чимало цікавих образів. Серед них найвдалішими є: Назар (“Назар Стодоля” Т. Шевченка), Учень (“Мати Ісуса” О. Володіна), Андрій (“Мина Мазайло” М. Куліша), Корній (“Сльози Божої Матері” О. Мосійчука за У. Самчуком), Річард (“Усе в саду” Е. Олбі), Лейзер (“Поминальна молитва” Г. Горіна), Василь (“У неділю рано зілля копала” В. Василька за О. Кобилянською), Генерал (“Тіль” Г. Горіна), Мосьє Шапелон (“Биндюжник і король” І. Бабеля) та інші. Яскравістю характерів, неповторністю, життєвою правдивістю позначені всі образи, створені Марчаком Ю. М. Він майстер виразних епізодів, як драматичних, так і комедійних.

На певний час Юрій Марчак від акторської діяльності, приділяючи увагу активній громадській роботі. З 1992 по 1996 роки Юрій Марчак призначений завідуючим Чернівецького міського відділу культури. З 2002 року – керівник народного аматорського театрального колективу в м. Новоселиці. З 2002-2003 рік – керівник дитячої театральної студії Центрального палацу культури в м. Чернівці та директор-розпорядник народного хореографічного ансамблю сучасного танцю “Алегро”. Протягом 1994 року по 2004 рік – член міжнародного журі “Міжнародного дитячого фестивалю пісні і танцю м. Конін (Польща)”, З 1999 по 2002 рік – директор Чернівецького театру імені Ольги Кобилянської. Після перерви у листопаді 2004 року знову повернувся на цю посаду.

У 2013 році Юрій Марчак повернувся на сцену театру у якості актора. Глибока і непроста роль Івоніки Федорчука у виставі «Земля» за О.Кобилянською (реж. Мирослава Гринишина) вдалася акторові через неабияку органічність та повне злиття з образом. Івоніка Федорчук, втілений Юрієм Марчаком був відзначений не тільки глядачами, але й столичними театральними критиками, які високо оцінили майстерність актора. Крім вистави "Земля" Юрія Марчака можна побачити також у виставі "Сяй, мій божевільний діаманте!" А.Менчелла (у ролі Сема).

Протягом багатьох років Марчак Юрій Михайлович стверджує себе як високопрофесійний актор, успішний керівник, викладач, театральний та громадський діяч, що завжди вболіває за розвиток театрального мистецтва на Буковині, популяризацію театру і буковинського краю в Україні та за її межами.